środa, 08 czerwiec 2016 14:36

Falafel – czyli pyszne kotlety z ciecierzycy

Falafel to danie, które staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Ale co wiemy na jego temat?

Pochodzenie

Falafel to danie kuchni śródziemnomorskiej wywodzące się najprawdopodobniej z Izraela. Często uważany jest za potrawę żydowską, jednak nie można tego jednoznacznie określić, bo tak naprawdę również ona czerpie swoje korzenie ze smaków śródziemnomorskich, a w tym tureckich czy arabskich. Dlatego falafel uważany jest za danie łączące w sobie wszystkie te tradycje.

 

Jest to pełnowartościowy posiłek, który cieszy się szczególnym upodobaniem wśród osób stosujących dietę wegetariańską. Jest tak, ponieważ stanowi smaczną alternatywę dla mięsa i jest niesamowicie sycący ze względu na dużą zawartość białka. Niemniej ważne są tutaj jego walory smakowe, ponieważ nie ma co ukrywać, ale jak na polską kuchnię, jest to bardzo wyszukana potrawa!

Sposób podania

Falafel składa się z surowej ciecierzycy, formowanej w małe kotleciki. Następnie smaży się je na głębokim tłuszczu. Można przygotowywać go na wiele różnych sposobów, a jego smak może się nieznacznie różnić, w zależności od zastosowanych przypraw. Jednak należy pamiętać, że podstawą jest tutaj kurkuma i czosnek. Można podawać go w zestawie z dodatkami lub w kanapce. Popularne jest też serwowanie kulek warzywnych z różnymi sosami, które mają podkreślać ich smak.

Falafel w STAFF KEBAB

Polecamy najlepszy falafel w Warszawie, Pruszkowie i Łomży w STAFF KEBAB. Nie masz czasu na wizytę w restauracji? Oferujemy dostawę na telefon wszystkich dań, w tym także falafel. Dowóz na terenie wszystkich miast realizujemy bezpłatnie w wybranych godzinach! Zadzwoń i zamów już teraz!